Crypto.com recenze: Vyplatí se používat jejich karty a produkty? – komentář

Crypto.com je nová krypto platforma s kontroverzní adresou, která vás okamžitě zaujme. Pokud se totiž o této společnosti (nebo některé z jejích služeb) zmiňujete, musíte použít část internetové adresy. Crypto.com. Jejich největší výhoda spočívá v krásných kovových kreditních krypto kartách, synergií několika služeb i dvou aplikací a mnoha možnostech stakingu (na burze, v aplikaci na kartu a v programu dodávajícímu kapitál pro crypto lending). Karta poskytuje držiteli výhody nikoliv za poplatek, ale za držení nativního tokenu burzy (něco jako Binance).

Komentář

Myslím, že lidé si stále neuvědomili nebezpečí inflace tradičních fiat měn. Proč o tom mluvím? Protože společnost Crypto.com bych kvůli pokročilým možnostem stakingu označil za poskytovatele nejlepších „krypto spořících účtů“. Samozřejmě je třeba počítat s volatilitou kryptoměn, ale účel v tomto ohledu Crypto.com plní na výbornou.

Bylo by zajímavé se zamyslet, kolik by byl reálný úrok na běžném účtu v bance, kdyby neexistovala inflace. Někteří lidé ti myslí, že žádný, protože bychom platili bance za uschování našich peněz, a někteří si myslí, že sice menší než dnes, ale bez té inflace by to bylo v reálných čistých číslech hodně.

Ještě bych okomentoval samotnou Crypto.com Visa kartu. Většina obchodů stále nepřijímá krypto, a tak udělali v Crypto.com krok, který naplňuje jejich vizi „stát se mostem mezi tradičním bankovnictvím a kryptem“ – nepouštěli se do žádných experimentů a přizpůsobili se tomu, co lidé znají. Karta tak nepřevádí prostředky v kryptoměnách, protože většina obchodníků přece krypto (v čiré podobě transakcí na blockchainech a dalších DLT) ještě nepřijímá. Navíc by to nedávalo smysl.

Karta je přece napojená na váš Crypto.com účet, s nímž máte přístup k burze a dalším službám. Kdyby měla při přiložení karty na čtečku proběhnout regulérní transakce, generovala by karta elektronický podpis transakce na základě fakturačních dat z pultu. Vše ostatní včetně sledování blockchainu by bylo v nejlepším zájmu obchodníka. To je zatím ale pomalé, drahé na poplatky a nešikovné – proto přichází Crypto.com.

Zdroj obrázku v náhledu: The Block Crypto

Odkaz na příspěvek: Cryptosvět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..